آبفا: جمع آوری کنتورها کمک به مردم است!

هفت برکه(گریشنا): فاز دوم جمع‌آوری کنتورهای آب مسکن مهر از پانزدهم خردادماه آغاز شد.

به گزارش هفت برکه: طبق اطلاعیه‌ای از سوی اداره آبفا شهرستان گراش و با نصب بنر در جلو این اداره و فلکه اصلی به سمت اوز اداره آبفا اعلام کرد: «با توجه به اینکه تعدادی از واحدهای مسکونی در سطح شهر خالی از سکنه بوده و مدت زیادی فاقد قبض و پرداختی می‌باشند و همچنین تعدادی از واحدهای مسکونی (مسکن مهر، مسکن طلاب و مجتمع‌های تجاری-مسکونی)، قرائت شده است ولی فاقد پرداختی می‌باشند؛ لذا جهت جلوگیری از قطع و ابطال انشعاب به امور آبفای شهری مراجعه و از تسویه حساب و بروز رسانی اشتراک خود اطمینان حاصل نمایند. آخرین مهلت پرداخت تا پانزدهم خردادماه می‌باشد. و از تاریخ فوق این امور نسبت به قطع انشعاب اقدام خواهد نمود.»

از پانزدهم خرداد قطع کردن انشعاب آب در مسکن مهر مجدد آغاز شده است، جمع‌آوری کنتورهای آب مسکن مهر مسئله جدیدی نیست و قبل از این هم اداره آبفا اقدام به جمع‌آوری کنتورهای آب مسکن مهر کرده بود‌.(خبر در گریشنا)

سیاوش خرسند: جمع‌آوری کنتورهای آبی که بدهی دارند در راستای کمک به خود مردم است

سیاوش خرسند،‌ رییس اداره آبفا شهرستان گراش در رابطه با اطلاع رسانی برای جمع‌آوری کنتورهای آب گفت: «به مردم از قبل اطلاع داده داده بودیم و در فاز اول جمع‌آوری کنتورها هم اعلام کردیم که مسکن مهر شروع کار است و به نقاط دیگر هم می‌رسیم. ما در جلو خود اداره آبفا و فلکه اصلی به سمت اوز هم بنر نصب کردیم و به مردم اطلاع دادیم که از پانزدهم خرداد اقدام به جمع‌آوری کنتورهای دارای بدهی می‌کنیم. هرکاری که انجام می‌دهیم در راستای خدمت‌رسانی به خود مردم است.»

خرسند در ادامه اشاره‌ای هم به نحوه جمع آوری کنتورهای کرد و افزود: «قبض‌ها به دست مردم رسیده است و اقدامی برای پرداخت نداشتند، در مسکن مهر خانه‌هایی هم هستند که کسی در آن ساکن نیست برای همین قبض پرداخت نمی‌شود،‌ مامورین ما به منازل مراجعه می‌کنند و کنتورهای دارای بدهی را جمع می‌کنند؛ در مواردی هم اگر کسی در منزل نباشد و  کنتور بیرون از خانه باشد هم جمع می‌شود. این باعث می‌شود وقتی مالک با قطعی آب مواجه شد برای پرداخت اقدام ‌کند.»

خرسند جمع‌آوری کنتورها را خدمت به خود مردم دانست و بیان کرد: «وقتی این بدهی‌ها روی هم جمع شوند بعد از شش الی هشت ماه انشعاب به کلی قطع و ابطال می‌شود و برای وصل آن باید هزینه زیادی پرداخت کنند، اما ما این کار را برای رفاه حال شهروندان انجام می‌دهیم با گذشت چند دوره بدهی و ارسال اخطار اگر پرداخت نشد کنتور جمع‌آوری می‌شود، کنتورهای آب جمع‌اوری شده در اداره نگه‌داری می‌شوند مالک مجدد به اداره مراجعه می‌کند و با پرداخت قبض و هزینه قطع و وصل کنتور را دریافت می‌کند. هزینه قطع و وصل بسیار کمتر از هزینه ابطال انشعاب است. از مردم درخواست دارم که نسبت به پرداخت بدهی‌های خود اقدام کنند و اگر قبضی را هم دریافت نکردند خودشان به اداره مراجعه کنند و استعلامی از کنتور خود داشته باشند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.»

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش