بعد خیابان امام، شهرداری به سراغ پیاده‌رو بلوار سرداران رفت

هفت برکه(گریشنا): شهردار گراش در مراسم کلنگ‌زنی پیاده‌رو بلوار سرداران مهمترین پروژه‌های در دست اقدام شهرداری را معرفی کرد.

به گزارش هفت برکه، در مراسم صبح امروز یکشنبه پانزدهم بهمن‌ماه ۹۶ با حضور فرماندار شهرستان گراش، شهردار گراش و جمعی از مسئولین، مردم و کسبه کلنگ آغاز پروژه پیاده‌رو بلوار سرداران به زمین زده شد.

فقیهی‌کیا: پیاده روی در گراش کم است

مهندس احمد فقیهی‌کیا، شهردار گراش درباره جزییات پیش بینی شده در این پروژه گفت: «به دلیل اینکه قرار نبود امسال شهرداری در دهه فجر پروژه‌ای برای بهره‌برداری داشته باشد شاید می‌شد این مراسم را بهتر برگزار کرد. پروژه بهسازی پیاده‌رو بلوار سرداران در ادامه روند بهسازی پیاده‌روهای سطح شهر و جهت ترویج فرهنگ پیاده‌روی و سلامت جامعه انجام خواهد شد. در حال حاضر مشاغل مزاحم و تابلوهای تبلیغاتی در سطح پیاده‌روها باعث سد معبر و مشکل در رفت و آمد عابران پیاده شده که با اجرای این پروژه این مشکلات حل خواهد شد.»

شهردار گراش در مورد پروژه بهسازی پیاده‌روها گفت:‌ «آن چیزی در که در شهرسازی مهم است معابر شهری است که مردم را به پیاده‌روی تشویق می‌کند و متاسفانه در شهر گراش به ندرت می‌بینم که مردم اهل پیاده‌روی و یا قدم زدن در معابر شهری باشند. در حال حاضر بهسازی معابر شهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه در حال اجراست. پیش از این پیاده‌روهای بلوار معلم و خیابان امام (ره) جمعا به مساحت ۸۴۵۰ متر مربع و با هزینه بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بهسازی شده که موجب رضایتمندی شهروندان قرار گرفته است. عملیات بهسازی جداول و کف پوش پیاده رو خیابان امام خمینی (ره) همچنان ادامه دارد.»

مهندس فقیهی‌کیا با اشاره به دیگر پروژه‌های در حال انجام شهرداری که به زودی به بهره برداری خواهند رسید گفت: «مجموعه فرهنگی، تفریحی و گردشگری هفت‌برکه که قرارداد با پیمانکار منعقد شده و عملیات بهسازی آن آغاز گردیده از جمله پروژه‌های مهم در حال انجام است که با نظارت میراث فرهنگی احداث می‌گردد. تملک بازار مرکزی گراش با پرداخت هزینه ۶۵ میلیارد ریالی، زیرسازی و آسفالت ادامه بلوار فلسطین و سایر معابر شهر، سنگ فرش و دیواره سنگی خیابان شهدای گمنام، موزائیک فرش بلوار معلم، کف پوش رفوژ بلوار سعادت، اجرای رفوژ وسط بلوار خلیج فارس از دیگر پروژه‌های در دست اقدام شهرداری است. طرح درختکاری و احداث آبشار کلات، پارک بانوان، باغ گلها و باغ سنتی ایرانی از دیگر طرحی‌های در دست اقدام شهرداری است.»

فرودی: گراش باید قطب گردشگری و تجاری شود

اصغر فرودی، فرماندار شهرستان گراش با اشاره به اینکه این پروژه مربوط به شورا هم است و خودشان در مراسم نیستند گفت: «مرسوم است که در دهه فجر هم افتتاحیه داشته باشیم و هم کلنگ‌زنی، اینکه شهرداری پروژه‌ای نداشته باشد من به شهردار هم این مسئله را گفتم که  ۲۰ میلیارد تومان از بودجه‌ها سهم شهرداری است و نمی‌شود که پروژه‌ای برای افتتاح نداشته باشد هر چند عذر شهردار درست بود ولی امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد پروژهای خوبی از شهرداری باشیم. پروژه بسیار خوبی را شهرداری شروع کرده است که آن هم سامان دهی معابر شهری است که حقیقتا جای تقدیر و تشکر دارد، از ابتدایی که جناب فقیهی‌کیا به گراش است روحیه نشاط و سرزندگی را در شهر می‌بینیم که امیدوارم تداوم داشته باشد.»

فرماندار شهرستان در ادامه با بیان اینکه شهرستان گراش و مرکز شهرستان قابلیت تبدیل به یک قطب تفریحی و گردشگری را دارد افزود: «به حمدالله به لحاظ تجاری در منطقه زبان زد هستیم و به لحاظ گرشگری هم با فراهم کردن زیر ساخت زمینه برای آن باید فراهم کنیم و این زمینه برای امور تجاری و تفریحی فراهم است و عمده وظایف دستگاه‌های اجاری و به خصوص شهرداری است که زمینه را فراهم کند.»

پس از این مراسم، فاز اول جاده گراش – چک چک، محور اصلی اتصال بخش مرکزی به سایر بخش‌های شهرستان افتتاح گردید که پیش از این شهرداری گراش، با همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان رفوژ وسط این فاز از پروژه را به طول ۸۰۰ متر انجام داده است.


گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش