جشنواره عکاسی برای قاب گرفتن هشتمین آفتاب

هفت‌برکه (گریشنا): سومین جشنواره عکاسی «خورشید هشتم» در دو بخش نمایشگاهی و مسابقه‌ای، در حاشیه‌ی سومین همایش هشتمین آفتاب برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی همایش هشتمین آفتاب، جشنواره‌ی عکاسی «خورشید هشتم» یکی از جشنواره‌های هنری است که در سومین همایش هشتمین آفتاب برگزار می‌شود. این جشنواره عکس در سومین سال برگزاری‌اش، دو بخش خواهد داشت: بخش نمایشگاهی و بخش مسابقه‌ی حرفه‌ای و اینستاگرامی.

بخش نمایشگاهی جشنواره: برای شرکت در این بخش، همشهریان می‌توانند عکس‌های قدیمی و خاطره‌انگیز را از سفرهای زیارتی به مشهد مقدس، و همچنین عکس‌های خود را از دوره‌های پیشین همایش هشتمین آفتاب، به دبیرخانه همایش ارسال کنند. این عکس‌ها در نمایشگاهی در حاشیه‌ی همایش هشتمین آفتاب در حسینیه‌ی حضرت ابوالفضل (ع) در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. مهلت ارسال این عکس‌های خاطره‌انگیز تا پایان تیرماه ۹۶ است.

بخش مسابقه: در بخش مسابقه‌ی جشنواره، عکاسان و همشهریان با ارسال عکس‌هایشان از سومین همایش هشتمین آفتاب، با هم رقابت می‌کنند. دبیرخانه جشنواره از همه عکاسان و همشهریان دعوت می‌کند تا در طی برگزاری سومین همایش هشتمین آفتاب، نهم تا سیزدهم مردادماه، در حسینیه ابوالفضل (ع)، از این رویداد فرهنگی مذهبی عکاسی کنند، و سپس در یکی از شاخه‌های عکس حرفه‌ای و اینستاگرامی شرکت کنند.

بخش مسابقه‌ی حرفه‌ای: برای شرکت در بخش حرفه‌ای مسابقه، عکاسان باید حداکثر ده عکس را تا ۲۵ مردادماه ۹۶ به دبیرخانه ارسال کنند. مقررات ارسال عکس به بخش مسابقه به این شرح است: هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ عکس در بخش حرفه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال کند. آثار ارسالی باید به صورت تک‌عکس باشد. کراپ، تنظیمات روشنایی، اصلاح رنگ، کنتراست عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد قابل قبول است. کلیه عکس‌ها باید با وضوح ۳۰۰ dpi در ابعاد ۷۰×۵۰ با فرمت jpg ارسال شود. آثار باید کاملا مستند باشد و پردازش تصاویر نباید خدشه‌ای در رویکرد اسنادی تصاویر وارد کند. نام عکاس نباید بر روی عکس حک شود.

بخش مسابقه‌ی اینستاگرامی: برای شرکت در بخش اینستاگرامی مسابقه، هر نفر می‌تواند حداکثر ۱۰ عکس از سومین همایش هشتمین آفتاب را در فضای مجازی اینستاگرام با هشتگ HashtominAftab3# منتشر کند.

نمایشگاهی از عکس‌های برگزیده این مسابقه در نماز جمعه سوم شهریورماه بر پا می‌شود، و جوایز برگزیدگان مسابقه در این نماز جمعه به آنها تقدیم می‌گردد.

علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌های هر دو بخش نمایشگاه و مسابقه را به دبیرخانه همایش هشتمین آفتاب، به آدرس خیابان امام (ره)، روبه‌روی بانک صادرات، ساختمان جابری، موسسه فرهنگی هنری هفت برکه و یا به پست الکترونیکی [email protected] ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۰۳۳۸۷۰۸۳۷ و ۰۷۱۵۲۴۴۹۹۷۰ دبیرخانه همایش هشتمین آفتاب تماس بگیرید.

این جشنواره عکس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش، و انجمن فیلم و عکس گراش برگزار می‌شود.

 

سومین همایش بزرگ رضوی «هشتمین آفتاب» از نهم تا سیزدهم مردادماه ۹۶ در دهه کرامت در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار می‌شود. فراخوان جشنواره‌های دیگر این همایش را در خبرهای زیر بخوانید:

اولین جشنواره کتابخوانی رضوی در همایش هشتمین آفتاب

«رنگ حرم»، بهانه‌ی حضور کودکان در همایش هشتمین آفتاب

جشنواره‌ای از آثار خوشنویسان منطقه در همایش بزرگ رضوی

 

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش