خیر گراشی سه ساختمان علوم‌پزشکی را می‌سازد

هفت‌برکه (گریشنا): میر مطلب وخشوری خیر گراشی، با هزینه سه میلیارد تومان سه ساختمان دیالیز، اورژانس ۱۱۵ و انتقال خون را در مجموعه علوم پزشکی گراش می‌سازد.

به گزارش حجت عابدی مراسم کلنگ‌زنی سه ساختمان جدید علوم پزشکی گراش شنبه ۱۴ بهمن‌ماه با حضور فرماندار و مدیران شهرستان گراش برگزار شد. این ساختمان‌ها در مساحت ۱۵۰۰ متر در کمتر از دو سال ساخته خواهد شد.

دکتر سید جواد معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی گراش اعلام کرد بانی خیر برای این پروژه‌ها سه میلیارد تومان هزینه خواهد کرد: «این مجموعه شامل سه ساختمان دیالیز، انتقال خون و اورژانس ۱۱۵ است. هر کدام از این ساختمانها در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع و در مجموع ۱۵ هزار متر کنار هم ساخته می‌شود. ساختمان دیالیز با زیربنای ۶۴۰ متر با برآورد هزینه یک میلیارد و دویست و هشتاد میلیون تومان، ساختمان اورژانس ۱۱۵ با زیربنای ۳۲۶ متر و برآورد هزینه ۵۲۰ میلیون تومان و ساختمان انتقال خون با زیربنای ۶۰۰ متر و برآورد هزینه حدود یک میلیارد تومان ساخته خواهند شد. با توجه به هزینه‌های آماده‌سازی زمین، برای سه ساختمان بیش از سه میلیارد تومان هزینه خواهد شد. خیر بزرگوار حاج میر مطلب وخشوری هزینه این پروژه‌ها را تقبل کرده‌اند.»

فرماندار گراش در مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌های علوم پزشکی گراش گفت: «تاکید دولت تدبیر و امید، گسترش روحیه امید در جامعه است. تزریق نا امیدی و یاس سم مهلک اجتماع است. چنین پروژه‌هایی که به همت خیرین کلنگ‌زنی می‌شود نشانی از امید به آینده در بین مردم است و جا دارد از خیرین در داخل و خارج از کشور تشکر کنم.»

فرماندار گراش از مجمع خیرین و مجموعه علوم‌پزشکی در جذب خیرین تشکر کرد . گفت: «ما دهه فجر امسال ۹۶ میلیارد تومان کلنگ‌زنی و افتتاح خواهیم داشت. که از هزینه‌های آن از سه منبع اعتبارات دولتی، سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی با هدف کسب سود و کمک‌های خیرین مانند همین پروژه تامین می‌شود. جا دارد از مجمع خیرین سلامت شهرستان و مجموعه علوم پزشکی که هماهنگی خوبی با خیرین دارند تشکر کنم. مجموعه علوم پزشکی در هماهنگ کردن نیات خیرین با برنامه‌ها و سیاست‌های وزارتخانه و کسب مجوزها بسیار موفق بوده‌اند.»

دیالیز رایگان با ۲۰ تخت

میرمطلب وخشوری موسس مجموعه فرهنگی – ورزشی آبشار اندیشه گراش و عضو هیات امنا بیمارستان کوثر شیراز است. ساختمان‌های تازه در بخش غربی مجموعه علوم پزشکی گراش ساخته خواهد شد و ورودی آن از روبه‌روی بلوار قلی‌خان مقتدری در نظر گرفته شده است. اورژانس ۱۱۵ و انتقال خون در حال حاضر در بخشی از مجموعه بیمارستان گراش قرار دارند و بخش دیالیز بیمارستان نیز تنها پاسخگوی نیازهای بیماران شهرستان گراش است.

مهندس قاسم وقارفرد نماینده خیر در مورد ضرورت ساخت این پروژه‌ها از سوی خیر گفت:‌ «مرکز انتقال خون گراش هم در حال حاضر دارای امکاناتی زیادی نیست و فقط عمل خون‌گیری در آن انجام می‌شود. اورژانس ۱۱۵ هم در یک اتاق در بیمارستان مستقر است که در مرکز جدید امکاناتی همانند استقرار پزشک در نظر گرفته شده است و دسترسی اورژانس به داخل شهر و جاده‌ها نیز بهبود پیدا می‌کند.»

وقارفرد پیش‌بنی کرد این مجموعه ۲۴ ماهه به پایان برسد و عمل دیالیز به رایگان انجام شود: «بخش دیالیز بیمارستان در حال حاضر فقط دارای چهار تخت است و در محل جدید ۲۰ تخت در نظر گرفته شده است که می‌تواند جوابگوی بیماران منطقه باشد. قرار است خدمات دیالیز در این مرکز رایگان باشد امیدواریم وزارت بهداشت با مشکلات بودجه‌ای روبه‌رو نشود و این خدمت به مردم ارائه شود. شرکتی از سوی وزارت بهداشت با بیمارستان گراش قرارداد دارد و بعد از اتمام ساختمان، تجهیزات دیالیز را مستقر می‌کند و عمل دیالیز را به رایگان برای بیماران نیازمند انجام خواهد داد.»

 

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش