دستگیری متهم به سرقت از منزل کریمیان

هفت‌برکه (گریشنا): پلیس فردی را که متهم به سرقت از منزل کریمیان است دستگیر کرد. این سرقت چند ماه پیش، ۲۲ خرداد ۱۳۹۶، از منزل حاج حسین کریمیان در خیابان دروازه انجام شده بود، و در آن دو سارق با تهدید صاحبخانه، کلید گاوصندوق را از او گرفته و هفت میلیون پول نقد و حدود صد و پنجاه میلیون تومان طلا را به سرقت برده بودند (خبر سرقت در گریشنا).

یکی از نزدیکان صاحبخانه با تایید این خبر و تشکر از زحمات و پیگیری نیروی انتظامی شهرستان گراش، به خبرنگار هفت‌برکه گفت: «خانم حقیقی، صاحبخانه، شنبه‌شب، دوم دی‌ماه، برای شناسایی فردی که به عنوان یکی از سارقان منزلشان دستگیر شده بود، به نیروی انتظامی فرا خوانده شد. با توجه به این که صورت سارقان در هنگام ارتکاب جرم پوشیده بوده، پلیس از خانم حقیقی خواست که بر اساس صدا و نحوه راه رفتن متهم او را شناسایی کند. او با این که از این امر مطمئن نبود، اما بر اساس لهجه و صدای متهم، او را به عنوان یکی از سارقان شناسایی کرد.»

در خبر قبلی گریشنا هم آمده بود که یکی از نزدیکان صاحبخانه گفته بود: «سارقین با صاحبخانه فارسی صحبت می‌کردند، اما وقتی خودشان با هم حرف می‌زدند، لهجه‌ی بندری داشته‌اند.» با توجه به این که فرد دستگیرشده نیز اهل کهنوج است، این فرضیه که او سارق منزل باشد قوت می‌گیرد. علاوه بر این، منبع مطلع خبر به هفت‌برکه گفت: «خدامه‌ای که در منزل حضور داشت نیز اهل کهنوج بود، و با این حساب، ظن ما قوی‌تر شد.»

اما چیزی که احتمال سارق بودن متهم را به یقین نزدیک می‌کند، بازبینی فیلم خروج سارقان از منزل کریمیان است. منبع مطلع می‌گوید: «وقتی فیلم را بازبینی کردیم و با نحوه‌ی راه رفتن متهم مقایسه کردیم، تقریبا مطمئن شدیم که او یکی از سارقان است. هر چند کسب اطمینان نهایی در این مورد را به عهده‌ی پلیس گذاشتیم.» در خبر قبلی آمده بود که فیلم خروج سارقان از منزل توسط دوربین منزل یکی از همسایگان ضبط شده و در اختیار پلیس قرار گرفته است.

خانم حقیقی روز یکشنبه برای ادای شهادت به دادگاه شهرستان گراش رفت. متهم در بازداشت است و پیگیری پلیس آگاهی برای اعتراف‌گیری از او و دستگیری همدستش ادامه دارد. این منبع مطلع از پیگیری و تحقیقات نیروی انتظامی تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود با دستگیری عوامل این سرقت، پلیس ضمن برگرداندن اموال سرقت‌شده از این منزل، آرامش و امنیت را نیز در شهر و شهرستان با اقتدار برقرار کند.

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش