راه های کاهش درد پریودی کدامند؟

بیماری و راههای درمان  در این بخش راه های کاهش درد پریودی را بیان می کنیم. می توانید ادامه ی این راهکارها را در مقاله ی روش های کم کردن درد قاعدگی دنبال کنید.

با آب معدنی حمام کنید

با حمام کردن در چشمه آب معدنی سلامتی خود را آزمایش کرده، عضلات خود را استراحت داده و از درد گرفتگی های عضلانی رهایی یابید. مقداری از آب دریا و یک فنجان جوش شیرین به وان پر آب حمام گرم خود بیفزاید و برای مدت ۲۰ دقیقه در این محلول بمانید.

0167070-1024x576 راه های کاهش درد پریودی

راه های کاهش درد پریودی

ویتامین های خود را دریافت کنید

بسیاری از بیماران هنگامی که انواع ویتامین و مواد معدنی را به مقدار مناسب و صحیح دریافت می‌کنند، کمتر از گرفتگی‌های عضلانی حرف می زنند برای همین باید از یک داروی حاوی چند نوع ویتامین و مواد معدنی استفاده شود. بهتر است این دارو دارای کلسیم بوده و میزان این مواد در آن کم باشد تا بتوان آن را روزانه دو بار پس از غذا میل کرد.

با چالاکی قدم بزنید

همیشه و به ویژه قبل از شروع قاعدگی پیاده روی کنید یا به گونه ای سرگرم انجام تمرینات متوسط باشید، در این صورت قاعدگی برای شما راحت تر خواهد بود.

یک تمرین کششی یوگا انجام دهید

تمرین های کششی یوگا در خلال قاعدگی شما نیز ممکن است سودمند باشد؛ به عنوان مثال: روی کف اتاق زانو بزنید و روی پاشنه پا بنشینید، پیشانی خود را تا کف اتاق پایین بیاورید و دست هایتان را در امتداد کف اتاق و مخالف بدن خود قرار دهید، چشمانتان را ببندید و تا وقتی که احساس خوبی داشتید به این تمرین ادامه دهید.

عشقبازی کنید

انجام عشقبازی و رسیدن به مرحله اوج لذت جنسی برای رهایی یافتن از دردهای گرفتگی عضلانی بسیار نتیجه بخش است. با به حرکت درآمدن ماهیچه پر انرژی، خون و مایعات دیگر از اعضای پرخون فاصله می گیرند و درد تسکین می یابد.

از دارو کمک بگیرید

آسپیرین و استامینوفن برای تسکین دردهای گرفتگی عضلانی مفید می باشند؛ داروی موثرتر از آن ها، ایبوپروفن است چون می تواند مانع فعالیت پروستاگلاندین ها شود. هنگام شروع گرفتگی عضلانی، یکی از این داروها را به همراه کمی شیر یا غذا جهت عدم تحریک معده، مصرف کنید و تا از میان رفتن درد به مصرف آن ادامه دهید.

مطالب مرتبط:

دسته ها: عمومی

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

چرا حامله نمی شوم؟

چرا حامله نمی شوم؟ یکی از سولاتی که برای زوجین […]

نحوه پختن برنج

نحوه پختن برنج یکی از ابتدایی ترین آموزش هایی که […]

سایت جدید انتقالی دانشجویا

سامانه میهمانی و انتقال دانشجویان در حال حاضر تنها مرجع […]

پیج اصلی اینستاگرام هانیه ح

هانیه حقانی شجاعی متولد تبریز بوده و دهه هشتادی می […]

چطوری شارژ همراه اول بگیرم

دریافت شارژهای تلفنی نیز همانند پرداخت قبوض امروزه بطرق مختلف […]

حاميان

  • شرکت فیام صنعت ، یو پی اس
  • سئو
  • پمپ آب
  • سوابق بیمه