زارع فقط یک هفته شهردار گراش ماند

هفت‌برکه (گریشنا): عمر همکاری غلامعباس زارع شهردار گراش با شورای پنجم فقط یک هفته بود. سه‌شنبه ۷ شهریور ماه استعفای شهردار روی میز شورای جدید آمد تا یازدهمین شهردار گراش بعد از یک سال و نیم از گراش راهی آباده شد.

به گزارش حجت عابدی در رخداد گراش، علی‌رضا بیات پور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها استانداری فارس خبر معرفی غلامعباس زارع شهردار گراش به عنوان شهردار جدید شهرستان آباده را تایید و از شورای اسلامی شهر گراش خواسته است تا شهردار جدید را معرفی کنند.

مصطفی خورشیدی نایب رئیس شورای اسلامی شهر گراش انتخاب زارع به عنوان شهردار گراش را پس از برگزاری جلسه ۷ ساعته عنوان کرد و اظهار داشت: اعضای شورای شهر برای انتخاب زارع به عنوان شهردار یک جلسه هفت ساعتی برگزار و دغدغه‌ها و استراتژی توسعه و آبادانی شهر را بحث و بررسی و در نهایت شهردار را ابقا کرد.

شورای اسلامی شهر ۷ شهریور ماه در حالی که حبیب مهرابی در تهران حضور داشت با چهار عضو برای معرفی شهردار جدید نشست فوق العاده برگزار کرد. به گفته فوزیه ناصری سخنگوی شورای اسلامی شهر در یک جلسه دو ساعته اعضا، عبدالحسین مهروری را به عنوان سرپرست شهرداری گراش انتخاب کردند. از روز چهارشنبه ۸ شهریورماه دوباره گزینه‌های شهرداری گراش روی میز شورای شهر چیده می‌شود.

غلامعباس زارع یکم شهریور ماه پس از برگزاری چند جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر در دوره پنجم با چهار رای از پنج رای نمایندگان مردم در شورا به عنوان شهردار گراش در سمت خود ابقا شد. اما دو روز بعد خبر انتخاب او به عنوان شهردار آباده منتشر شد. چطور زارع در طی دو روز از گراش دل کند و به شورای آباده برای انتخاب خود جواب مثبت داد.

بر اساس اعلام نظر حبیب مهرابی یکی از حامیان اصلی شهردار گراش، جلسه پنجشنبه دوم شهریورماه شورای شهر با شهردار که بدون حضور او برگزار شده است در تغییر تصمیم زارع موثر بوده است.

همزمان با خبر انتصاب غلامعباس زارع کانال جهرم فردا خبر داد، حسین قائدی شهردار پیشین گراش که شش سال در دوره‌های سوم و چهارم شورای شهر شهرداری گراش را بر عهده داشت به سمت شهرداری جهرم انتخاب شده است. قائدی بعد از گراش، دو سال شهردار زرقان بود.

غلامعباس زارغ – شهردار پیشین گراش

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش