سامانه میهمانی و انتقال دانشجویان در حال حاضر تنها مرجع انتقالب و میهمانی دانشجویان دانشگاه های سراسری است. در گذشته اینکار توسط مراجعه حضوری دانشجو و ارائه درخواست به دانشگاه مقصد صورت میگرفت و در صورا موافقت دانشگاه مقصد، نامه مربوطه به همراه درخواست کتبی به دانشگاه مبداء نیز داده میشد تا مراحل اداری و هماهنگی لازم بین دو دانشگاه انجام شود.

امروزه کل این فرایند بطور اتوماتیک انجام میشود. خود این فرایند در دو مرحله تکمیل یافته است مرحله اول مربوط به سال ۱۳۸۹ است که این سامانه تشکیل و در سالهای بعد مودر استفاده عملی قرار گرفت و دانشجویان مدارک لازم را که شامل مدارک شناسایی و ریز نمرات تا آن ترم بود به همراه فرم تکمیل شده اینترنتی ارسال میکردند و منتظر دریافت پاسخ دانشگاه مقصد میشدند. در سامانه جدید که از سال ۱۳۹۵ براه افتاده است دانشجو باید یک سری فرمهای کامل ثبت نام را پر کند و همه مدارک شناسایی و خدمت نظام وظیفه خود بعلاوه ریز نمرات را وارد و ثبت نام کند و از این به بعد با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پرتال مربوطه شده و دانشگاه مقصد را انتخاب نماید و درخواست مهمانی و یا انتقالی دهد.

در این سیستم نیز پاسخ تقریبا در اواخر شهریور برای دانشجو در پرتال خودش ارسال میشود. سامانه های مشابه دیگری مانند دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و علمی کاربردی و یا دانشگاه های فنی و حرفه ای وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انتقالی و مهمانی دانشجویان سراسری به سایت زیر مراجعه کنید:

لینک جدید سامانه انتقالی دانشجو: http://portal.saorg.ir/

portal.saorg_ سایت جدید انتقالی دانشجویان

نکاتی که باید برای انتقالی دانشجو در نظر بگیرید

 1. ثبت نام در سامانه، نیازمند داشتن آدرس ایمیل و شماره موبایل معتبر و در دسترس است. در صفحه دوم ثبت نام، باید کدهای تاییدیه که برای ایمیل و موبایل شما ارسال می شود را وارد کنید تا کار ادامه یابد. بنابراین ایمیل و موبایل خود را در دسترس داشته باشید.
 2. این مرحله، به منزله پیش ثبت نام می باشد و صرفا جهت تعیین نام کاربری(ایمیل شما) و رمز عبور می باشد
 3. در مرحله بعد لازم است با نام کاربری(ایمیل) خود وارد سامانه شوید و اطلاعات ثبت نام خود را تکمیل نمایید. پیش از تکمیل ثبت نام و دریافت ایمیل تایید، امکان ثبت هیچ درخواستی وجود ندارد.
 4. پس از تایید هویتی شما و ثبت نام صورت گرفته، امکان ثبت درخواست های مختلف از طریق منوی خدمات در این سامانه، امکان پذیر می باشد.
 5. برای توضیح بیشتر فرآیند ثبت نام کلیک نمایید

 

 سوالات متداول درخواست انتقالی در سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم

 • چگونه می توانیم از خدمات سامانه جامع امور دانشجویان استفاده کنیم؟

برای استفاده از خدمات سامانه ابتدا باید از طریق لینک ثبت نام اقدام به تشکیل پروفایل و ایجاد حساب کاربری نمایید . پس از تکمیل فرم های تشکیل پروفایل، اطلاعات شما حداکثر طی ۲۴ ساعت از سوی امور دانشجویان بررسی و در صورت تایید، امکان ورود به سیستم و استفاده از خدمات از سامانه را دارید

 • جهت اقدام برای وام دانشجویی و امور مربوطه به خوابگاه دانشجویی باید از طریق این سامانه اقدام کنم؟

خیر این امور مربوط به صندوق رفاه دانشجویان می باشد. آدرس وب سایت صندوق رفاه دانشجویان www.swf.ir است.

 • چه کسانی می توانند از خدمات سامانه جامع امور دانشجویان استفاده کنند؟

کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های داخل و خارج، دانش اموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه های داخل بسته به شرایط می توانند از خدمات متناسب استفاده کنند

 • در منوی خدمات، خدمت مورد نظر خود را مشاهده نمی کنم

خدمات قابل نمایش برای هر متقاضی، متناسب با اطلاعات وارد شده در پروفایل شخص تنظیم می گردد. لذا از تکمیل بودن اطلاعات پروفایل خود (اطلاعات شخصی و همه مقاطع تحصیلی- چه در حال تحصیل یا فارغ التحصیل) اطمینان پیدا کنید

دسته ها: عمومی

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

وضعيت آقازاده ها در خارج از

وضعیت آقازاده ها در خارج از کشور وضعیت آقازاده ها […]

اعداد حقیقی

اعداد حقیقی اعداد حقیقی برای مشاهده ویدئو مرورگر خود را […]

آیا انسان با رفتار های خوب و

آیا انسان با رفتار های خوب و بدش بدنیا میاد […]

«شاه کش» با بازی مهناز افشا

«شاه کش» با بازی مهناز افشار دیدنی شد «شاه کش» […]

پیروزی اتلتیکو مادرید مقاب

دخشش دوباره ژوآو فلیکس برای اتلتی بعد از پانزده سال […]

حاميان

 • شرکت فیام صنعت ، یو پی اس
 • سئو
 • پمپ آب
 • سوابق بیمه