سرطان‌شناسان ایران برای کنگره آنکولوژی به گراش می‌آیند

هفت‌برکه (گریشنا): پدر پیوند کبد ایران و رییس پیشین دانشکده علوم پزشکی شیراز دو مهمان ویژه سومین کنگره علمی سرطان‌شناسی گراش هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، دکتر احمد عبدالهی درباره سومین کنگره سرطان‌شناسی گراش گفت:«کنگره سالیانه آنکولوژی در گراش برگزار می شود و امسال سومین سال برگزاری آن است. این کنگره معتبرترین کنگره علمی با موضوع آنکولوژی و سرطان شناسی در منطقه جنوب فارس است.»

وی با اشاره به اینکه در این کنگره اساتید برجسته آنکولوژیست در مورد بهترین و جدیدترین شیوه‌های درمان سرطان، یافته‌های خود را ارائه می‌دهند گفت: « در سومین کنگره آنکولوژی که روزهای پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه در دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار خواهد شد، دکتر سیدعلی ملک حسینی، پدر پیوند کبد ایران و دکتر محمد هادی ایمانیه رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بسیاری از اساتید ماهر و باتجربه در حوزه سرطان شناسی حضور خواهند د اشت که بر غنای علمی این کنگره خواهد افزود.»

دکتر ملک حسینی چهره ماندگار علوم پزشکی و نخستین کسی است که در سال ۱۳۷۲نخستین پیوند کبد را ایران و خاورمیانه انجام داده است. به همین دلیل دکتر ملک حسینی به عنوان پدر جراجی پیوند کبد در ایران شناخته می‌شود.

دکتر محمدمهدی ایمانیه تا ماه گذشته ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بر عهده داشت. دکتر ایمانیه در حال حاضر همچنان عضو هیات امنا این دانشگاه است و به عنوان مشاور در امور دانشگاه‌ها نیز از وزیر بهداشت حکم گرفته است.

رییس دانشکده علوم پزشکی گراش در مورد روند برگزاری کنگره گفت: «تبلیغات و اطلاع‌رسانی این کنگره از ماه‌های قبل شروع و پوسترهای آن به کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و مراکر معتبر علمی ارسال شده است و مقالاتی به دبیرخانه این کنگره در گراش ارسال شده است که  تعدادی مقاله پذیرفته شد و به فضل خدا روز پنجشنبه و جمعه این مقالات ارائه خواهد شد.»

این فوق تخصص جراحی سرطان با اشاره به این که در گراش هر سال نسبت به سال قبل این کنگره علمی بهتر برگزار می شود افزود:« امیدواریم با برگزاری سالانه این کنگره علمی تخصصی و کنگره‌های دیگر بتوانیم گامی بزرگ در جهت ارتقاء توانمندی های علمی متخصصین و شاغلین این رشته و ارتقای درمان بیماران برداریم. در آینده از گراش خبرهای بیشتری خواهید شنید زیرا معتقدیم شهرستان گراش توانایی انجام کارهای بزرگ در کل کشور را دارد.»

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش