شهرداری ۱۲ قطعه زمین را می‌فروشد

هفت‌برکه (گریشنا): با تصویب شورای اسلامی شهر گراش، مزایده ۱۲ قطعه از زمین‌های شهرداری که در نقاط مختلف شهر گراش قرار دارد، برگزار می‌شود.

بر اساس مجوز شماره ۲۵۳ تاریخ ۸ آذرماه ۱۳۹۶ شورای اسلامی شهر گراش، ۱۲ قطعه از زمین‌های شهرداری به صورت مزایده به فروش می‌رسد. شرکت‌کنندگان در مزایده فرصت دارند تا ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ پیش‌نهادهای خود را به شهرداری تحویل دهند و ۳۰ دی‌ماه نتیجه مزایده در کمیسیون عالی معاملات شهرداری مشخص می‌شود.

سه قطعه زمین باقی‌مانده از منزل انصاری در محله بیدله، یک قطعه زمین در کوچه قاسمی در خیابان درمانگاه، یک قطعه در خیابان ساحلی، دو قطعه در شهرک آزادگان، سه قطعه در شهرک حاجی‌پور و دو قطعه در خیابان آزادی زمین‌هایی است که در این مزایده به فروش می‌رسد. اگر این زمین‌ها با قیمت پایه نیز به فروش برسد، بیش از ۱۷ میلیارد ریال به حساب شهرداری واریز خواهد شد.

برخی از اعضای فعلی شورای شهر در زمان تبلیغات انتخاباتی به شدت مخالف فروش زمین بودند. دکتر مرتضی فتحی عضو شورای شهر در مورد دلیل فروش این زمین‌ها می‌گوید: «در ماه‌های اول شورای پنجم با کمبود شدید نقدینگی روبه‌رو بودیم. در این مورد بحث زیادی در شورا داشتیم و من شخصا مخالف بودم. زمین‌های در اختیار شهرداری باید برای تبادل و تهاتر مانند عقب‌نشینی‌های کوچه‌ها و معابر استفاده شود.»

یکی از گران‌ترین زمین‌های فروخته شده، زمین محل منزل شیخ احمد انصاری است. با توجه به این که محله بیدله دارای فضای سبز نیست، توقع این بود که این زمین به عنوان فضای سبز استفاده شود. فتحی در گفتگو با هفت‌برکه گفت: «فضای باقی‌مانده کوچک است و برای فضای سبز هم مناسب نیست. ما از اول هم مخالف تخریب ساختمان بودیم و حیف شد. برای بیدله زمین متعلق به آقای حاج محمدحسن حسنی که بالاتر است به عنوان فضای سبز مشخص است که ایشان خیر بزرگی است و باید پیگیری کنیم.»

 

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش