میخام لاغر شوم

میخام لاغر شوم

در مقاله قبلی از بخش سلامتی نودی، در مورد اینکه چگونه لاغر شوم توضیحاتی دادیم . در ادامه ی بحث میخام لاغر شوم بهانه هایی برای چاقی و نگرفتن رژیم و داستان های تخیلی که افراد به وسیله ی آن چاقی خود را توجیه می کنند و به خاطر آنها تلاش برای گرفتن رژیم و لاغر شدن را کنار می گذارند، بیان می کنیم. اگر به دنبال لاغر شدن هستید و می خواهید تضمینی لاغر شوید بدون اینکه بعد از مدتی کوتاه دوباره به وزن اولیه برگردید و چاق شوید، باید بدانید که رژیم های فانتزی و چند روزه نمی توانند شما را به هدفتان برسانند، بلکه باید رژیمی متناسب و علمی داشته باشید.

fat-n-furious-gallery-06-26001-1024x684 میخام لاغر شوم

میخام لاغر شوم

  1. موقعی که من تلاش میکنم رژیممو نگه داریم بیش از حد گرسنه میشم

رژیم غذایی به این معنی نیست که شما چشم بسته و به صورت پرشی غذاها رو حذف کنید . رژیم غذایی نمی خواهد که شما را از غذا محروم و بی بهره سازد بلکه با استفاده از رژیم غذایی درست ، یک کنترل برای غذا خوردن درست می شود. بنابراین با پیروی از یک رژیم درست که با وزن و استخوان هایتان متناسب باشد ، شما می توانید به مقدار کافی غذا را که در اثر فعالیت هایمان به مصرف می رسند، دریافت کنید. بنابراین لازم نیست برای استفاده از رژیم غذایی ، گرسنگی بکشید.

  1. آن چیزهایی که غذای خرگوش است مرا قانع نمیکند.

سبزیجات خام مثل هویچ، کاهو ، کرفس ، کلم و گل کلم به منظور فراهم کردن نیازهای اصلی بدن ما نیستند بلکه فقط قسمتی از نیازهای ما را تامین می کنند. اما این سبزیجات می توانند جای آجیل ، بیسکوئیت نمکی، شیرینی جات و.. را بگیرند. بسیاری از افراد عادت دارند تا خود را به خوراکی برسانند و این سبزیجات چیزهایی هستند که می توانید به راحتی استفاده کنید.

Woman-looking-at-food-by-Fotolia میخام لاغر شوم

میخام لاغر شوم

  1. من هرگز در فواصل وعده های غذایی خوراکی نمی خورم ولی بازم چاق میشم

در این صورت شما بیش از حد خود را به میزهای غذا متصل نموده و به سختی از آن جدا می شوید. در این مواقع نیز اگر ما زیاد غذا بخوریم ، غذاهای اضافی در بدن به صورت چربی ذخیره خواهند شد. این ماده اضافی و زاید که در اثر دو یا سه نوبت غذاخوردن ایجاد می شود می تواند برابر با مقداری باشد که در هفت نوبت به بدن می رسد. بنابراین اگر مصرف غذا در سه نوبت زیاد باشد شما اضافه وزن کسب خواهید کرد.

  1. قیافه ی من با یکم اضافه وزن بهتر به نظر می رسه

درباره ی میزان و مقدار اضافه وزن شما، پزشک می تواند نظر بدهد. ولی معمولا انسان موقعی بهتر به نظر می آید که احساس بهتر و شادابی و سرحالی بیشتر بنماید. بنابراین اجازه دهید که طبیعت واسطه بین شما و پزشک باشد و او بگوید که شما در چه وزنی بهرت به نظر می رسید.

  1. غده ها باعث چاقی من هستند

علت اصلی که باید پزشک رژیم غذایی را برای ما مشخص و معین کند همین موضوع است. در هر حال ، در موارد بسیار زیاد، علت اضافه وزن ، عدم تعادل غده ها نمی باشد. بنابراین شما باید از این موضوع اطمینان یابید.

  1. هر موقع که من وزن کم می کنم، صورتم لاغر می شود در حالی که بهش احتیاج ندارم

اگر استفاده از رژیم غذایی همراه با اجرای یک برنامه ساده و منظم ورزشی باشد، تمام قسمت های بدن به طور یکنواخت، چربی های اضافی خود را از دست داده و به طور متعادل لاغر خواهند شد. ولی برعکس اگر بدون برنامه صحیح و به طور خیلی سریع وزن کم نمایند، معمولا صورت به طور نامطلوب و بیش از سایر نقاط بدن لاغر به نظر خواهد رسید.. از طرف دیگر با پیروی از یک برنامه معقول و منطقی، چربی های حذف شده و چاقی، امکان بازگشت نخواهند داشت.