نتایج کنکور۹۶: ایران میزبان ۱۲ دانشجوی گراشی

هفت‌برکه (گریشنا): نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۳۹۶ ساعت ۲۱ امروز، جمعه ۲۴ شهریور، از سوی سازمان سنجش اعلام شد. گروه خبری هفت‌برکه ضمن تبریک به دانشجویان نو ورود به دانشگاه، در ادامه برخی از نتایج شهرستان گراش در کنکور ۹۶ را منتشر می‌کند.

زهرا مهیایی که مقطع متوسطه خود را در مدرسه نمونه‌ دولتی لار گذرانده است، امسال برای تحصیل در رشته حقوق به دانشگاه شهید بهشتی تهران خواهد رفت. مهیایی رتبه ۱۳۵ سهمیه شاهد را در کنکور سراسری کسب کرده بود.

در میان دانش‌آموزان گراشی، یکی از بهترین نتایج رشته‌ی تجربی امسال را مینا جباری با رتبه ۲۱۷۸ منطقه ۲ کسب کرده بود. جباری امسال در رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی یزد پذیرفته شده است. او که دوره متوسطه خود را در دبیرستان فرزانگان (تیزهوشان) لار گذرانده است، در گفتگو با هفت‌برکه می‌گوید: «باید از خانواده‌ام تشکر کنم که حمایت‌هایشان همیشه برای من راهگشا بوده است. شهر یزد را درست نمی‌شناسم اما از نتیجه نهایی راضی هستم. امیدوارم بتوانم نماینده خوبی از گراش در دانشگاه علوم پزشکی یزد باشم.»

محمدامین خسروانی دیگر دانشجوی علوم انسانی است که برای تحصیل ادبیات عرب به دانشگاه فرهنگیان قم خواهد رفت. خسروانی نیز در مدرسه نمونه‌ دولتی لار درس خوانده است و رتبه ۱۰۷۵ منطقه ۲ را در کنکور ۹۶ کسب کرده بود.

همچنین عارفه فردوسی امسال برای تحصیل در رشته پزشکی راهی دانشگاه علوم پزشکی آبادان خواهد شد. فردوسی در کنکور ۹۶ رتبه ۲۲۵۷ سهمیه شاهد را کسب کرده بود. او دوره متوسطه خود را در دبیرستان امام رضا (ع) گراش گذرانده است.

ریحانه معتمدی نیز از مهرماه در رشته ریاضی دانشگاه بندرعباس تحصیل خواهد کرد.

علی کوثری یکی دیگر از دانشجویان گراشی است که در رشته داروسازی تحصیل خواهد کرد. کوثری که در دانشگاه علوم پزشکی کرمان پذیرفته شده است، دوره متوسطه خود را در مدرسه نمونه دولتی لار گذرانده است و در کنکور ۹۶ رتبه ۳۹۰۷ منطقه ۲ کسب کرده بود.

از گروه تجربی حمید محیایی در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  پذیرفته شده است. محیایی امسال رتبه ۱۷۵۹ منطقه ۳ را به دست آورده و در مدرسه محبی گراش تحصیل کرده است.

زینب منفرد دیگر دانشجوی گراشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواهد بود که در رشته گفتار درمانی تحصیل خواهد کرد.

سعیده خوشبختی تنها دانشجوی گراشی است که به دانشکده علوم پزشکی گراش می‌رود. او در رشته پرستاری این مجموعه پذیرفته شده است.

معصومه اسدی از دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان لار که رتبه ۱۰۷۳ منطقه ۲ در رشته ریاضی و فیزیک را به دست آورده بود، در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان پذیرفته شده است.

در گروه ریاضی زهرا فریدونی برای تحصیل در رشته حسابداری به دانشگاه باهنر کرمان خواهد رفت.

جواد رستم‌پور نیز در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم پذیرفته شده است. رستم‌پور که در مدرسه محبی گراش تحصیل کرده، رتبه ۲۴۲ سهمیه ۵ درصدی ایثارگران را در کنکور ۹۶ به دست آورده است.

این خبر به‌روز می‌شود

نتایج کنکور سراسری را می‌توانید این‌جا ببینید.

گریشنا | خبر و فرهنگ در گراش