چرا حامله نمی شوم؟

چرا حامله نمی شوم؟

یکی از سولاتی که برای زوجین پیش می آید این است که چرا حامله نمی شوم؟ در این مقاله سعی کردیم تا به طور مختصر علل ناباروری را توضیح بدهیم. با ما همراه باشید.

زوجین باید برای بچه دار شدن ، فاکتورهای زیادی را در نظر داشته باشند، عواملی مثل شرایط و موقعیت زندگی، سن زن و شوهر، سلامتی ، موقعیت اجتماعی و اقتصادی، علایق ، تمایلات و بسیاری از موارد دیگر. زوج های جوان بهتر است قبل از اینکه بچه دار بشوند برای استحکام روابط بین خود و همچنین برپایی یک زندگی قابل قبول تلاش کنند و سپس با به وجود آوردن شرایط مناسب بچه دار شوند.

به زوجی که حداقل به مدت یکسال بعد از ازدواج با وجود تلاش برای بارداری ، بچه دار نشده باشند؛ نابارور گفته می شوند. مدتها بود که بار بچه دار نشدن و نازایی بر دوش زن بود و احساس گناه ، افسردگی و بی کفایتی معمولا برای زن در نظر گرفته می شد. اما امروز مشخص شده است که  در بیشتر موارد ناباروری مربوط به یک عامل یا یکی از طرفین نمی باشد و با عوامل متعددی در هر دو طرف ارتباط دارد.

78024809-1024x683 چرا حامله نمی شوم؟

چرا حامله نمی شوم؟

زنی نازا تلقی می شود که به علت یک عامل قطعی فیزیولوژیک امکان باروری از طریق نزدیکی برای او امکان نداشته باشد. اما ناباروری در مرد به ناتوانی او برای بارور کردن تخمک زن گفته می شود. عوامل فیزیولوژی که در ناباروری مرد تآثیر دراند عبارتند از بی تجربه گی یا تحریک ناکافی اسپرماتوزوئید، تعداد کم اسپرم، فرم ناقص اسپرماتوزوئید، در مورادی که انسداد مجرا بین پیشابراه و بیضه ها وجود داشته باشد جراحی ممکن است بتواند این مشکل را حل کند. بیماری های دوران کودکی از قبیل اوریون ، آبله مرغان ، بالا بودن بیضه ها با ناباروری مرد ارتباط دارند.

علل ناباروری در زن و مرد می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

 1. بعضی از نقایص زایمانی
 2. بی کفایتی بیضه بیش از بلوغ
 3. عوامل مربوط به بهداشت عمومی
 4. استعمال مواد مخدر مصرف مشروبات الکی
 5. گرمای موجود در اطراف بیضه به علت چاقی ( چگونه لاغر شویم؟ ) و…
 6. پرهیز طولانی از عمل جنسی
 7. بعضی بیماری های دوران کودکی مانند اوریون، آبله مرغان ، بالا بودن بیضه ها
 8. بعضی بیماری های دستگاه تناسلی مانند سل پروستات، انسداد مجرا
 9. بعضی حوادث چون در معرض اشعه ایکس قرار گرفتن ، رادیو اکتیو و..
 10. لغزیدن گردن رحم و راه نیافتن اسپرم به رحم
 11. وجود پرده ی بکارت
 12. وجود مهبل بسیار تنگ که از دخول عمیق جلوگیری می کند
 13. عفونت و بیماری های مقاربتی، التهاب مثانه و..
 14. رشد تومور ، پلیپ و کیست
 15. سرطان
 16. مسدود بودن لوله فالوپ

ITF218073 چرا حامله نمی شوم؟

چرا حامله نمی شوم؟

چرا بچه دار نمی شوم؟

مسئله ی چرا حامله نمی شوم؟ یکی از مسائل مهمی است که همیشه مورد توجه پزشکان بوده است. درمان نازایی همیشه با موفقیت همراه نیست عومال روانی و نبودن تفاهم در امور جنسی و روابط زناشویی در بسیاری از موارد دلیل ناباروری است، علت ناباروری را همیشه نباید در زن جستجو کرد ، زیرا ممکن است علت اصلی در مرد باشد.

با توجه به شرایط زندگی و ضرورت آگاهی داشتن در مورد روابط جنسی به جاست که راهنمایی های درست و اصولی از طرف پزشکان و اولیاء قبل از ازدواج داده شود.